Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Św. Siostra Faustyna

Miłosierdzie

Sylwester i Nowy Rok w Medziugorju
30 XI 2016, 13:23:00
Fundacja Divine Mercy zaprasza na Sylwester w Medziugorju. Wyjazd na pielgrzymkę 29 grudnia z Warszawy, Piotrkowa Trybunalskiego, Krakowa, Częstochowy i Katowic. Pożegnaj stary i powitaj Nowy Rok w miejscu gdzie Niebo styka się z ziemią. Zgłoszenia na www.medjugorje.pl oraz pod numerem tel. 507 056253.


Warsztaty wokalne dla dzieci
25 XI 2016, 17:35:00
Serdecznie zapraszamy na: warsztaty wokalne dla dzieci w wieku od 7 - 12 lat.

Warsztaty odbędą się przy kościele Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Rycerskiej 4 w sobotę 10 grudnia i Niedzielę 11 grudnia.
Gwarantujemy ciekawy program i dobrą zabawę. Warsztaty zakończą się występem dzieci na Mszy Świętej o godzinie 12.30 w Niedzielę 11 grudnia.

Prowadzący: Tomasz Kałwak - wykładowca wydziału wokalnego Akademii Jazzowej w Katowicach oraz członkowie zespołu Nazaret.

Więcej informacji i zgłoszenia na www.divinemercy.pl
Rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem - Misjonarzem Miłosierdzia - 20 - 23 października 2016
13 VIII 2016, 15:02:00

REKOLEKCJE Z o. JAMESEM MANJACKALEM

20 - 23 października 2016

DLA MAŁŻEŃSTW I PAR PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO ZAWARCIA SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA

W programie Rekolekcji konferencje, modlitwa i szczególne błogosławieństwo dla małżeństw dotkniętych problemem bezdzietności.

(…) OPUŚCI CZŁOWIEK OJCA I MATKĘ I ZŁĄCZY SIĘ ZE SWOJĄ ŻONĄ, I BĘDĄ OBOJE JEDNYM CIAŁEM. (Mt 19,5)

Program Pomocy Żywnościowej FEAD 2014-2020
16 XII 2015, 13:25:00
Fundacja Divine Mercy realizuje program Pomocy Żywnościowej FEAD dla najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta Piotrkowa Trybunalskiego. W ramach tego programu pomocą zostało objętych 1300 mieszkańców, którzy zostali skierowaniu przez MOPR w Piotrkowie Trybunalskim.
W tym miesiącu wydawanie żywności jest realizowane w dniach 16-18 grudnia od godziny 9.00-15.00. Kolejne wydawanie odbędzie się w dniach 13-15.01.2016.

W tym roku program cieszy się ogromnym zainteresowaniem przed magazynem Fundacji na ul. Zamurowej 1 tworzą się długie kolejki. Ilości żywności jakie zostały skierowane do Piotrkowa są wyjątkowo duże. Każda osoba odbiera miesięcznie po kilkanaście kilogramów różnego rodzaju produktów jak np. ser żółty, ser topiony, mleko, cukier, kawa zbożowa, ryż, makaron, konserwy mięsne, koncentrat pomidorowy, soki jabłkowe, dżemy, kasza itd. W tego rocznym programie Fundacja Divine Mercy pozyskała ponad 100 ton żywności dla najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta.
Pomoc trafia przede wszystkim do rodzin z dziećmi.

Widać jak wielu potrzebujących mamy obok siebie. To jeden z podstawowych wymiarów Miłosierdzia Bożego w jakże szczególnym okresie jakim jest Rok Święty Miłosierdzia ogłoszony przez papieża Franciszka.
Symbolika Bramy Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
15 XII 2015, 11:09:00
Brama Miłosierdzia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach została wkomponowana w główne wejście do bazyliki. W centralnym miejscu jest  umieszczone logo Roku Miłosierdzia, ukazujące Chrystusa dźwigającego na swoich ramionach Adama, a w nim każdego człowieka. Nad ikoną jest krzyż, z którego wypływają czerwone oraz blade strumienie światła, nawiązujące do promieni z obrazu Jezusa Miłosiernego. Na bocznych ramionach Bramy umieszczono w formie piktogramów uczynki miłosierdzia co do ciała i co do duszy w języku polskim i angielskim. Przejście przez Bramę Miłosierdzia oznacza otwarcie się na przyjęcie Bożego miłosierdzia, które winno zaowocować praktykowaniem uczynków miłosierdzia, przemianą naszego życia w Miłosierdzie – jak modliła się św. Faustyna. Każdy wchodzący przez Bramę Miłosierdzia – napisał papież Franciszek – będzie mógł doświadczyć miłości Boga, który pociesza, przebacza i daje nadzieję.
Kościoły jubileuszowe na szlaku św. Faustyny
15 XII 2015, 11:05:00
W Nadzwyczajnym Jubileuszowym Roku Miłosierdzia, zgodnie z życzeniem papieża Franciszka, Drzwi Święte-Brama Miłosierdzia została otwarta nie tylko w bazylice św. Piotra w Rzymie, ale także w innych miejscach, które w swoich diecezjach wyznaczyli biskupi. Na krótkim szlaku życia św. Siostry Faustyny są aż 4 kościoły jubileuszowe, w których zostały otwarte Bramy Miłosierdzia: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny w Świnicach Warckich, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku i Sanktuarium św. Siostry Faustyny w Kiekrzu, którym jest zakonna kaplica Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Nadto siostry tego Zgromadzenia posługują w kolejnych 3 świątyniach jubileuszowych: w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i św. Siostry Faustyny w Toruniu, w kościele Santo Spirito (Centrum Duchowości Miłosierdzia) w Rzymie oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Pietropawłowsku w Kazachstanie.
Ks. Stefan Czermiński na II Mladifescie w Częstochowie
28 X 2015, 09:48:00

Ks. Stefan Czermiński będzie jednym z mówców na II Mladifest ( Festiwalu Młodych ) w Częstochowie. Konferencję wygłosi 07.11.2015 w sobotę.
Przypominamy, że zapisy wciąż trwają na www.centrummedjugorje.pl.

"Kto nie jest świętym, jest łajdakiem. Ale żeby dostrzec swoje łajdactwo, trzeba być świętym. Innymi słowy, trzeba być świętym, żeby widzieć, że się nim nie jest." - To jedno ze zdań zapisanych w jego książce.
II MLADIFEST w Polsce już niedługo
12 X 2015, 19:58:00

II MLADIFEST w Polsce już niedługo - Częstochowa 06-08.11.2015

Ponad 1000 młodych osób z całego kraju wzięło udział w I MLADIFEST w Polsce. Miał on miejsce w dniach 14-16 listopada 2014 roku w Piotrkowie Trybunalskim.

Obszerny reportaż na swojej antenie wyemitowała TV TRWAM. Spotkanie relacjonowały jednak nie tylko media katolickie, ale również świeckie. Wszystkie wydarzenia Festiwalu były transmitowane za pośrednictwem Internetu. Transmisję oglądało kilkanaście tysięcy osób na całym świecie. Spotkanie było tłumaczone na język angielski i chorwacki.

Organizatorem spotkania była Fundacja Divine Mercy. Podczas wszystkich wydarzeń, Mszy Świętych, Adoracji, konferencji i modlitw uwielbienia, czuć było niepowtarzalną atmosterę. Podkreślali to wszyscy uczestnicy, którzy przeżyli to doświadczenie.

W Niedzielę wieczorem chór festiwalowy zaśpiewał podczas Apelu na Jasnej Górze. Następnego dnia, wspólnie ze Zgromadzeniem Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, które wraz z grupą 50 osób były obecne na naszym festiwalu, chór śpiewał podczas modlitwy w Godzinie Miłosierdzia w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach.

I MLADIFEST w Polsce trwale zapisał się w historii polskiego Kościoła i otwarł nową płaszczyznę ewangelizacji młodych, wychodząc naprzeciw pragnieniom wielu serc – podkreślali duszpasterze.

II MLADIFEST odbędzie się w Częstochowie w dniach 06-08.11.2015

Zapisy wciąż trwają. SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Apelujemy też do grup zorganizowanych, które zbierają się w różnych miejscach polski o zgłoszenia za pośrednictwem formularza na stronie internetowej. To pomoże nam w lepszej organizacji spotkania.

Program, zapisy i więcej informacji na naszej stronie internetowej.

http://www.centrummedjugorje.pl/…/ii-mladifest…/program.html

Rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem
20 IX 2015, 10:11:00

Już niedługo bo do 12-15 listopada 2015 odbędą się rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem. Szczegóły dotyczące Rekolekcji, w tym rejestracja, dostępne są na stronach internetowych:

www.parafiamiedzeszyn.pl

www.badzdobrejmysli.pl